Akupunktúra

Akupunktúra

Akupunktúra má jedinečné postavenie v systéme prevencie a je účinná vo všetkých fázach ochorenia:
  • Akupunktúra pôsobí už v začiatku ochorenia na bunkovej úrovni, kedy sa ochorenie ešte neprejavuje a nie je ho možné súčasnými medicínskymi zobrazovacími metódami rozpoznať.
  • Akupunktúra pôsobí v štádiu funkčných porúch, kedy sa ochorenie prejavuje nešpecifickými príznakmi, často imitujúcimi poškodenie rozličných orgánových systémov, no bez objektívneho nálezu.
  • Akupunktúra pôsobí v štádiu, keď sú už dokázateľné orgánové zmeny, a ich odraz v biochemickom vyšetrení krvi či iných telesných tekutín.
  • Akupunktúra pôsobí po skončení ochorenia, urýchleným navrátením orgánov či orgánových systémov do pôvodného stavu.

Akupunktúra - mechanizmy liečebného pôsobenia

Medzi hlavné mechanizmy liečebného pôsobenia akupunktúry patria: spriechodnenie meridiánov, regulácia cchi a prietoku krvi, povzbudenie nedostatku energetického naplnenia meridiánu, redukcia nadbytku energie v akupunktúrnych dráhach, posilnenie obranyschopnosti organizmu a odstránenie škodlivín z tela. Použitím špeciálnych techník sa dosahuje aj nastolenie rovnováhy medzi Jin a Jang fenoménmi ľudského tela, regulácia psychických funkcií a podpora imunitného systému.
Tieto mimoriadne účinné spôsoby liečby zamerané na príčiny ochorení a nielen na ich príznaky sa uskutočňujú pomocou rôznych techník, z ktorých väčšina má pôvod v hlbokej histórii. Najčastejšie sa pri akupunktrúre využívajú tonizačná a sedatívna technika. Tonizačnú techniku využívame tam, kde chceme podporiť funkciu orgánu, terapeut používa zlaté akupunktúrne ihly, vykonáva špeciálne manipulácie ihlou pri vdychu pacienta v presne stanovenom čase optima dráhy a orgánu s otáčaním proti smeru hodinových ručičiek. Sedatívna technika sa využíva pri syndróme nadbytku (napr. zápale orgánu), kedy sa používa strieborná ihla, vpich sa vykonáva pri výdychu pacienta s rýchlym otáčaním v smere pohybu hodinových ručičiek a ponechaním ihly 20-30 min. Rešpektovaním individuality pacienta a zohľadnením špecifickosti jeho ochorenia dosiahnu pacienti liečebný efekt a ústup svojich ťažkostí rýchlo, dlhodobo a bez použitia chemickej záťaže v podobe našich novodobých liekov.

Rýchla objednávka

CAPTCHA
Toto je len kontrolná otázka pre ľudí kvôli zamedzeniu spamu:
Image CAPTCHA
Sem prepíšte text z obrázku bez medzier.

Informácia:

Objednať sa na prvú navštevu na klinike Terra Medica môžete osobne, telefonicky alebo objednávkovým formulárom. Termín na prvú návštevu Vám oznámime najneskôr do 24 hodín.
Prvá návšteva je pre Váš ďalší kontakt s klinikou najdôležitejšia.
Podrobnosti nájdete v sekcii "Objednajte sa"