~

Porozumění je ochota vzdát se všeho vědění.

~

Thich Nhat Hanh

 • Tradičná čínska medicína

  Tradičná čínska medicína

  Tradičná čínska medicína používa klinicky overený systém pôsobenia na organizmus, ktorý je charakteristický komplexným pôsobením na človeka, neoddeľuje v organizme fyzickú a psychickú zložku. Zdravie chápe ako energetickú a vegetatívnu rovnováhu. Počas svojej niekoľko tisícročnej histórie boli v tomto medicínskom systéme vypracované a overené jedinečné postupy na navrátenie poškodeného zdravia, urýchlenie procesov obnovy, navodenie psychickej i fyzickej jednoty a stability.

 • Bankovanie

  Bankovanie

  Bankovanie je liečebná metóda, pri ktorej sa priložením rôznych druhov malých plastových nádob s vnútorným magnetom, aplikáciou podtlaku na akupunktúrne body a dráhy a ich špeciálnou manipuláciou dosahuje príjemný pocit uvoľnenia svalstva, odstránenia bolestivých kŕčov, výrazného zníženia bolestivosti a detoxikácie organizmu. Zrýchlením odtoku lymfy a zlepšením mikrocirkulácie vo svalovom tkanive sa dosahujú prekvapujúce terapeutické účinky na chrbtové svalstvo, veľké kĺby (bedrá, kolená ramená) a aplikáciou na postihnutý meridián aj urýchlené hojenie zápalov respiračného, močového traktu či gynekologických problémov.

 • Fytoterapia

  Fytoterapia

  Fytoterapia je najužívanejšou a najrozšírenejšou metódou alternatívnej medicíny. V Číne sa využívajú rastúce byliny doplnené o minerálie a ojedinele aj živočíšne produkty. Nevyužívajú sa naše liečivé byliny. Nie preto, že by neboli rovnako zdraviu prospešné, ale z toho dôvodu - ako už bolo vyššie uvedené - že čínska medicína je viazaná storočnou empíriou a overenými postupmi. Nedá sa teda tvrdiť - keď je púpava horká, môžeme ju použiť namiesto inej horkej čínskej byliny.

 • Image Medicine

  Image Medicine

  Image Medicine je neoddeliteľnou súčasťou školy systému Zhong Yuan Qigong (ZYQ). Je pôvodným a starobylým súhrnom metód ozdravovania a celostnej regulácie človeka. Vychádza zo starobylej čínskej medicíny, školy lekára Bien Que. Image Medicine pozerá na ľudský organizmus ako na jeden celok, skladajúci sa z fyzického tela, energetickej časti a informačnej štruktúry, ktoré sú prepojené a navzájom sa ovplyvňujú. Liečenie pôsobí komplexne na všetky oblasti ľudskej bytosti, pričom sa nezameriava na potlačovanie symptómov, ale smeruje k liečeniu samotnej podstaty ochorenia.

 • Čchi-kung

  Čchi-kung

  Naši klienti už majú dobré skúsenosti s tradičnou čínskou medicínou, poznajú akupunktúru, fytoterapiu čínskymi bylinkami, či masáž Tuina, teraz by sme im chceli na Klinike alternatívnej medicíny Terra Medica ponúknuť cvičenie čchi-kung, ktoré je súčasťou čínskej liečiteľskej tradície a v skutočnosti najstaršou metódou liečenia v Číne.

 • Analýza ľudského tela prístrojom InBody 230

  Analýza ľudského tela prístrojom InBody 230

  Náš nový prístroj InBody 230 je jeden z najnovších a najspoľahlivejších prístrojov pre diagnostiku a analýzu zloženia ľudského tela. Dokáže okrem vašej presnej hmotnosti zistiť aj presné množstvo vášho kostrového svalstva, presné množstvo tuku vo vašom organizme a jeho rozloženie, množstvo kostí a zadržanej vody v tele, zhodnotí vyváženosť postavy, odmeria množstvo minerálov a kalcia v tele a ich presné proporcionálne rozloženie. Vypočítaný index retencie vody pomáha lekárovi určiť skryté zadržiavanie vody v bunkách či mimo nich a tendenciu k „ vnútorným“ opuchom.

 • Redukcia telesnej hmotnosti

  Redukcia telesnej hmotnosti

  Chcete sa bezpečne zbaviť kíl? Práve vám je určená naša nová služba Redukcia telesnej hmotnosti pod odborným dohľadom. Zahŕňa špeciálne vyšetrenie na prístroji InBody zhodnotené odborne vyškoleným terapeutom a podrobné stravovacie pokyny. Na vyriešenie problémov s obezitou, ale i miernou nadváhou vám náš odborne vyškolený terapeut odporučí jednoduchú, bezpečnú a v praxi overenú metódu redukcie telesnej hmotnosti. Táto KETOGÉNNA BIELKOVINOVÁ DIÉTA bola navrhnutá profesorom Georgom Blackburnom z Hardvarskej Univerzity v USA. Princípom je proteínový program zdravého chudnutia v štyroch fázach. V organizme navodí špeciálny metabolický stav, v ktorom si telo pri redukcii hmotnosti dominantne vyberá spaľovanie tukov a zachovanie svalovej hmoty, čo umožní redukciu celulitídy a v konečnom dôsledku zamedzí vzniku jo-jo efektu.

 • Koučovanie životnej zmeny

  Koučovanie životnej zmeny

  Koučovanie životnej zmeny je ucelená a štruktúrovaná metóda, ktorá vedie k pozitívnym životným zmenám, splneniu si najtajnejších snov a želaní. Opiera sa o najnovšie výskumy v oblasti neurovedy, ontológie, pozitívnej psychológie, psychoterapie a vzdelávania dospelých, a preto je veľmi efektívna. Prebieha formou šiestich až dvanástich koučovacích sedení, počas ktorých kouč pomocou sofistikovaných techník sprevádza klienta ne jeho ceste k dosiahnutiu vopred stanovených cieľov. Spoločne sa zameriavajú na riešenie jeho problémov tak, že hľadajú stratégie a nastavujú akcie ako zmeniť súčasný neuspokojivý stav a začať žiť čo najviac naplnený a zmysluplný život podľa vlastných predstáv. Klient sa popri tom učí kvalitnejšie myslieť, regulovať prejavy emócií, veriť v seba samého a objavovať svoje jedinečné danosti a schopnosti.

 • Etikoterapia

  Etikoterapia

  Etikoterapia vidí príčinu chorôb v chorých vzťahoch k sebe, k druhým i k tomu, čo nás presahuje. Ide teda o liečenie pravdou o sebe. Hľadanie duchovných príčin chorôb je súčasťou každej celostnej terapie, ktorá chápe človeka ako jednotu tela, duše a ducha, ale v etikoterapii je nachádzanie nových postojov, zmena zvykov a harmonizácia vzťahov primárne cestou k skvalitneniu životného štýlu, k rozšíreniu osobného potenciálu, k naplneniu snov a cieľov. Vedľajším, nesporne zmysluplným produktom tohto procesu je uzdravenie na všetkých úrovniach. Klient sa v dôsledku prevzatia zodpovednosti a osobného rastu lieči sám tým, že v priebehu terapie pochopí a následne odstráni vnútornú príčinu ochorení.

 • Canisterapia

  Canisterapia

  Psy dokážu prispieť k rozvoju motoriky, komunikačných schopností, orientácie v priestore, podporiť predstavivosť, pamäťové schopnosti, koncentráciu, vyvolať pozitívne emócie aj rozvíjať sociálne schopnosti. U koho? U každého, kto to potrebuje, bez rozdielu veku, či postavenia. Od júna 2012 na klinike poskytujeme aj canisterapiu.

 • Masáže

  MASÁŽE

  Indická antistresová masáž hlavy a šije, Abhyanga, Bankovanie, Klasická masáž, Thajská masáž, Shiatsu, Reflexná masáž chodidiel, Manuálna lymfodrenáž, Čínska masáž na uvoľňovanie blokád, Masáž v sede, Relax masáž, Lotos masáž, Dornova metóda.

 • Omladzovanie tváre

  Omladzovanie tváre

  Omladzovanie tváre nie je najnovším výstrelkom módy ani novinkou na trhu. V skutočnosti sa v Číne praktikuje už po tisícročia. Ako funguje? Ide o stimuláciu špeciálnych bodov na tvári pomocou intradermálnych ihiel, ktoré zlepšia svalový tonus, pružnosť pokožky a eliminujú vrásky. Okrem toho zmierňujú ochabnutosť podbradku a opuchy tváre tým, že zrýchľujú metabolizmus a výrazne podporujú okysličenie pokožky. Žiaducim výsledkom je farebné zjednotenie pleti a stiahnutie pórov. Keďže sa pri tejto metóde napichávajú strategické miesta, uvoľňuje sa tým prirodzený tok telesnej energie a klient sa cíti ako znovuzrodený a celkovo v dobrej kondícii. Omladzovanie tváre je výbornou alternatívou medicínskych a chemických procedúr a veľmi účinne dokáže spomaliť procesy starnutia.

 • Vstupné diagnostické vyšetrenie

  Vstupné diagnostické vyšetrenie

  Rovnako ako aj v ostatných medicínskych odboroch aj pre tradičnú čínsku medicínu platí, že správna a efektívna liečba je možná až po dôkladnom diagnostickom procese. V európskych podmienkach a pre dôkladné posúdenie zdravotného stavu pacienta je žiadúce, aby sa posudzovali všetky aspekty chorobného procesu a to aj z pohľadu moderných diagnostických vyšetrovacích metód a predchádzajúcich diagnostických záverov u iných odborníkov. Pri zohľadnení diagnózy stanovenej prostriedkami súčasnej medicíny a aplikáciou špecifických tradičných diagnostických prístupov je možný komplexný pohľad na problémy pacienta a výber zo širokého spektra terapeutických postupov. Komplexná diagnostika napovie aktuálny stav i prognózu pacienta, ukáže či na liečbu stačia tradičné terapeutické postupy alebo sa zvolí kombinácia moderného a tradičného prístupu, ktorý je vhodnejší u vážnych napr.onkologických diagnóz.

 • Anticelulitidna terapia

  Anticelulitídna terapia 

  Vyzliekanie do plaviek je často traumou aj pre mladé a štíhle dievčatá, ktoré trpia celulitídou rovnako ako zrelé alebo moletné ženy. Získať späť hladkú a pevnú pokožku na stehnách a zadku však vôbec nie je nemožné.

~

Zlý deň pre tvoje ego je veľkým dňom pre tvoju dušu.

~

Jillian Michaels

Prečo si vybrať Terra Medicu

Už od roku 2009 presadzujeme na Slovensku celostný prístup k zdraviu. Človeka vnímame ako celok, v ktorom sa spájajú vplyvy z vonkajšieho prostredia s vnútorným svetom každého z nás.  K našim klientom pristupujeme individuálne, ponúkame im terapiu "šitú na mieru" na prírodnej báze, bez chémie a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, aby dosiahli stav dokonalej harmónie tela a duše.

TERRA MEDICA, Kopčianska 16, 851 01 Bratislava, Slovensko
Recepcia: +421 / 2 / 68 230 711, e-mail: info@terramedica.sk

© 2014, TERRA MEDICA. WEB DESIGN BY LEMONLAB