~

Šťastie nie je možné hromadiť. To čo nahromadíme, vždy zničí čas.

~

Jiddu Krishnamurti

Analýza ľudského tela prístrojom InBody 230

Náš nový prístroj InBody 230 je jeden z najnovších a najspoľahlivejších prístrojov pre diagnostiku a analýzu zloženia ľudského tela. Dokáže okrem vašej presnej hmotnosti zistiť aj presné množstvo vášho kostrového svalstva, presné množstvo tuku vo vašom organizme a jeho rozloženie, množstvo kostí a zadržanej vody v tele, zhodnotí vyváženosť postavy, odmeria množstvo minerálov a kalcia v tele a ich presné proporcionálne rozloženie. Vypočítaný index retencie vody pomáha lekárovi určiť skryté zadržiavanie vody v bunkách či mimo nich a tendenciu k „ vnútorným“ opuchom.

Pre koho je vhodná analýza tela prístrojom InBody 230

Informácie zistené pomocou InBody ocenia ľudia všetkých vekových kategórii. InBody dokáže presne zmerať deti, seniorov, športovcov, ale aj veľmi obéznych ľudí. Či je už váš životní štýl ukážkový a chcete sa len uistiť, že je všetko, tak ako má byť, alebo ste sa práve rozhodli zapracovať na svojej kondícii a vizáži, výsledky získané pomocou InBody vám významne uľahčia cestu ku zdravému spôsobu života. InBody diagnostiku oceníte, ak ste aktívny športovec, ale aj keď sa zotavujete po operácii alebo úraze. Počas vášho rehabilitačného procesu vieme monitorovať objektívny nárast svalovej hmoty v končatinách, rovnako dokážeme diagnostikovať presnú stratu svalstva v operovanej končatine s návrhom ako rýchlo doplniť svalovú hmotu.

Diagnostické metódy prístroja InBody 230

Bezbolestné vyšetrenie tela s pomocou prístroja InBody je založené na stanovení odporu pri neškodnom prietoku elektrického prúdu telom. Iný odpor má totiž v organizme voda, inak vedú elektrický prúd svaly a inak tuk. Podstatné na výpočet je ešte koľko máte rokov a aký ste vysoký. A, samozrejme, či ste muž alebo žena.

Prístroj presne zistí rozloženie segmentálnej svaloviny v horných i dolných končatinách a v oblasti brucha. Počas jedného merania sa lekár zároveň dozvie množstvo tuku v tele a jeho presné uloženie v kilogramoch i percentách. Z vyšetrenia podobného CT vyšetreniu je potom zrejmé kde máte tuk uložený. Či je uložený pod pokožkou alebo vnútri brucha okolo vnútorných orgánov (pečeň, oblička, črevá) a či teda predstavuje len kozmetický defekt alebo kardiovaskulárne riziko vzniku náhleho infarktu myokardu či iných kardiovaskulárnych ochorení.

Vďaka analyzátoru terapeut presne pozná aj ostatné parametre prípadnej obezity ako BMI (Body mass index), percento tuku v tele v rôznych oddieloch, hodnotu WHR (pomer pásu a bokov tela , minimálnu kalorickú potrebu, množstvo celkovej vody v tele, presnú hmotnosť kostí v tele, množstvo proteínov a minerálov v organizme a ich rozloženie v kostiach a mimo kostí, čo ocenia hlavne štyridsiatničky a päťdesiatničky. Presne stanoví aj nutričnú diagnózu.

Metódy liečby s pomocou prístroja InBody 230

Prístroj vypočíta koľko kilogramov svalov a tuku by ste mali zredukovať alebo naopak pribrať, a objektívne zhodnotí časť tela, ktorej sa to týka. Zo sumarizácie týchto nameraných údajov analyzátor ponúkne terapeutovi optimálny cvičebný plán. Zohľadní pritom individuálne vypočítaný výdaj energie pri ponúknutých druhoch športu, ktorý je špecifický práve pre vás a závisí práve od nameraných parametrov minimálnej kalorickej potreby a ďalších ukazovateľov vášho tela, zároveň prístroj určí aj stupeň vašej telesnej zdatnosti.

Prístroj odporučí denný príjem kalórií a celkový potrebný výdaj energie, čo je nenahraditeľným podkladom pre váš prípadný najefektívnejší diétny program, ktorý vypracuje a odporučí terapeut nášho centra.

Počas obdobia chudnutia vám ponúkame pravidelné monitorovanie a meranie prístrojom tak, aby chudnutie prebiehalo želaným smerom a vy ste strácali len tuky a nie svalovú hmotu. Práve to býva najčastejším nepriaznivým prejavom rôznych diét v minulosti, ktorý zákonite vedie k celulitíde a nebezpečnému jo-jo efektu. V priebehu procesu chudnutia monitorujeme aj množstvo proteínov a minerálov v kostiach. Odhalíme tak aj začínajúcu osteoporózu či už manifestnujúcu sa u žien v období klimaktéria, alebo skrytú, prítomnú aj u mladšej vekovej populácie nevynímajúc mužov.

Terapeut nášho centra vám navrhne komplexnú liečbu obezity individuálne prispôsobenú na mieru s dôrazom na vysokú efektivity a bezpečnosť pod odborným dohľadom.

  • Čchi-kung pre zdravie

    Čchi-kung pre zdravie

    Aj na Slovensku už majú mnohí ľudia dobré skúsenosti s tradičnou čínskou medicínou, poznajú akupunktúru, fytoterapiu čínskymi bylinkami, či masáž Tuina, menej známe je možno to, že aj cvičenie čchi-kung je súčasťou čínskej liečiteľskej tradície a v skutočnosti je najstaršou metódou liečenia v Číne.

~

Zlý deň pre tvoje ego je veľkým dňom pre tvoju dušu.

~

Jillian Michaels

Prečo si vybrať Terra Medicu

Už od roku 2009 presadzujeme na Slovensku celostný prístup k zdraviu. Človeka vnímame ako celok, v ktorom sa spájajú vplyvy z vonkajšieho prostredia s vnútorným svetom každého z nás.  K našim klientom pristupujeme individuálne, ponúkame im terapiu "šitú na mieru" na prírodnej báze, bez chémie a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, aby dosiahli stav dokonalej harmónie tela a duše.

Rýchla objednávka

captcha
Znovu načítať

Na prvú navštevu sa môžete objednať osobne, telefonicky alebo objednávkovým formulárom. Termín prvej návštevy Vám oznámime najneskôr do 24 hodín. Prvá návšteva je pre Váš ďalší kontakt s nami najdôležitejšia. Podrobnosti nájdete v sekcii "Objednajte sa".

TERRA MEDICA, Kopčianska 16, 851 01 Bratislava, Slovensko
Recepcia: +421 / 2 / 68 230 711, e-mail: info@terramedica.sk

© 2014, TERRA MEDICA. WEB DESIGN BY LEMONLAB